Çalışma Alanlarımız

Boşanma Hukuku

Günümüzde çok sık karşılaşılan aile birliğinin bozulması halinde ihtiyaç duyulan boşanma hukuku hizmetlerini Hatay Antakya avukat ve hukuk büromuz sizlere yardımcı olmaktadır. 

Boşanma hukuku alanında pek çok başarıya imzasını atan hukuk büromuzdan güven içinde yardım alabilirsiniz. Her türlü dava çeşitlerinde olduğu gibi boşanma davalarında da uzman avukat kadromuz ile güven içinde hizmet verilmektedir. Farklı türleri bulunan bu tarz davalar hakkında daha detaylı bilgiler almak için hukuk büromuz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

  • Boşanma Hukuku Nedir?

Evlilik ilişkisinin yasal olarak sona ermesine boşanma denilmektedir. Boşanma süreçleri aile hukuku avukatları tarafından yürütülmekte ve mal paylaşımı ile çocuk velayeti gibi pek çok konuyu içine almaktadır. Boşanmada ekonomik başta olmak üzere diğer menfaatlere hakim olan bir avukat seçimi çok daha önemli olmak ile birlikte kişi kendini daha rahat hissetmelidir. Son derece yoğun duygular içinde olan bu tarz davalar daha zor geçmektedir. Boşanma hukuku aile ilişkilerini düzenleyen hukuk dalı olmaktadır. Aile ilişkisi kavramı doğum ile başlayan ve ölüme kadar süren ilişkiler olmaktadır. Bu durumda çocuk evlilik içi ya da evlilik dışı bir ilişkiden doğsa bile anne ve babasıyla çocuk arasında hukuki ilişki bulunmaktadır. Bütün hukuk alanları gibi boşanma hukuku temelini Anayasa’dan almaktadır. Boşanma hukukun özellikleri bulunmaktadır. Bunlar;

  • Boşanma Hukuku içinde bireylerin kurabileceği ilişkiler kanunda sınırlı sayıda sayılmaktadır. 
  • Boşanma hukuku büyük oranda emredici kurallar ile düzenlenmiştir. 
  • Çocukları ve zayıfları korumayı amaçlamaktadır. 
  • Toplumun temeli olmasından dolayı devletin müdahalesi altında olmaktadır. 
  • İlişkiler belirli şekillere bağlı olmaktadır. 

Genel olarak boşanma davası nafaka, velayet ve karışık mülk sorunları içerenler boşanma avukatının danışmanlığıyla daha da olumlu geçmektedir. Farklı çeşitleri bulunan boşanma davaları için her zaman profesyonel yardım alınması dava sonucu için gerekmektedir. Her zaman kaliteli avukatlık hizmetleri ile farkını ortaya koyan Hatay Antakya avukat ve hukuk büromuz her konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Boşanma davalarınız için büromuz ile iletişime geçerek profesyonel yardımlar alabilirsiniz. 

Boşanma Davaları Türleri

Boşanma davaları aile birliğinin temelinin sarsılması ve çiftlerin anlaşamaması gibi durumlarda ayrılmalarını sağlayan davalardır. Ancak bu davalar iki şekilde olmaktadır. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarıdır. Anlaşmalı boşanma davaları doğal olarak çok daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşılmaktadır. Yalnızca her hangi bir konuda bile anlaşmazlık varsa çekişmeli olarak boşanma davası açılmaktadır. Boşanma sırasında taraflar nafaka, velayet, manevi ve maddi tazminat gibi konuları içinde barındırmaktadır. Çekişmeli boşanma davası süreci çok daha karışık bir şekilde ilerlemektedir. Bu tarz davalarda eşler adına yeni bir hukuki sonuç doğacaktır. Mal paylaşımı ile alakalı sorunlar boşanma davası kesin olarak tamamlanması ile değerlendirilmektedir. Boşanma davası devam ederken mal paylaşımı davası açılabilir ve bu dava boşanma davasından ayrı bir şekilde açılarak devam eder. Boşanma davaları için hizmet veren profesyonel avukatlarımız tüm haklarınızı koruyarak en doğru şekilde davanın sonuçlanmasını sağlayacaktır. Güven konusunda her zaman farkını ortaya koyan hukuk büromuzdan aldığınız hizmetlerden kesinlikle memnun kalacaksınız. 

Boşanma Avukatı Ücretleri

Her zaman güvenirliği ile adından söz ettiren Hatay Antakya avukat ve hukuk büromuzla istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Uzman avukat kadromuz ve profesyonel ekibimiz ile her zaman yanınızda olan hukuk büromuzda Boşanma hukuku avukat ücretleri çok daha uygun olmaktadır. Böylece en zor durumda olanlar için en güvenilir ve profesyonel avukat hizmetlerini almanız mümkün olacaktır. 

Yorum yapın